14 жовтня в Херсоні можна безкоштовно передивитись стрічку “Вогнем і Мечем”

Показ відбудеться у ККЗ “Ювілейний”, у великій залі о 12.00. 

“Вогнем і Мечем” — польський історичний фільм режисера Єжи Гоффмана, випущений 1999 року. В основу фільму ліг однойменний роман Генрика Сенкевича «Вогнем і мечем». Останню з трьох частин трилогії Сенкевича екранізував Єжи Гофман, після Потопу і Пана Володийовського, хоч письменник створив цей роман першим. Одночасно з кіноверсією була вироблена телевізійна версія — міні-серіал.

Хоча оригінально роман є першою частиною Трилогії, фільм вийшов останнім у кіноверсії Гоффмана, який відзнятий після фільму Потоп (1974), і фільму Пан Володийовський (1969).

Окрім іншого, це могло було викликане через політичну напругу, яка могла виникнути між Польською Народною Республікою і Українською РСР. Кінознімання знову піднімало політично складні теми польсько-українських стосунків (іншим зупиненим проектом був Тарас Бульба за Гоголем), що не дуже віталося Радянським Союзом.

Нагороди

  • Нагорода за монтаж (Мартин Бастковський, Цезар Гшесіу), за сценографію (Анджей Халинський), за творчу екранізацію епопеї Сенкевича, нагорода «Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej» (Єжи Гофман) (XXIV фестиваль польських художніх фільмів в Гдині, 1999).
  • Фестиваль польських фільмів в Чикаго — «Złote Zęby — nagroda publiczności» (Єжи Гофман) 1999.
  • «Brylantowy Bilet Stowarzyszenia „Kina Polskie“ dla filmu, który przyciągnął do kin najwięcej widzów — Ежи Гофман» (1999)
  • Нагороди польських фільмів Орлі, 2000.
  • Zwycięzca — Найкраща роль другого плану Rola Kobieca — (Єва Вишневська)
  • Zwycięzca — Найкращий продюсер — Єжи Михалюк, Єжи Гофман
  • Золота каска в категорії: найкращий польський фільм в 1999 році — Єжи Гофман (2000)
  • TP SA музичний та кінофестиваль -«нагорода Філіппа» в категорії: оригінальна музика і «adaptowana w polskim filmie» — композитор Кшесимир Дебський (2000)

Інформація про стрічку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.