Черговий фейк: про пошуки дівчинки в бальній сукні вже просять херсонців

Нам, як і багатьом користувачам Фейсбук, нещодавно надійшло плаксиве відео із зображенням дівчинки у бальній сукні. На відео – лише зображення дівчинки, а далі два голосових записи: від чоловіка з проханням віднайти дівчинку, що зникла, від жінки (можна уявити, що це мама), яка плаче і молить знайти дитину.

Це – фейк. І ось чому:
 у повідомленні немає жодної інформації про те, що за дівчинка, як звуть, де пропала – в якому місті/селі тощо;
жодних контактів для пошуку так само не надається;
 якщо в повідомленні є голос мами, то принаймні підозріло, чому мама не каже, звідки дівчинка, як її звуть – хоч щось наближене до місця пошуків.

Ми дуже швидко знайшли, звідки ростуть ноги у фейка: достатньо ввести в Гугл-пошуці “фейк пропала девочка”. В зображеннях одним із перших Ви побачите ось цю дівчинку в бальній сукні. І Ви, звісно, “здивуєтесь”: фейк російський ????????.

Дівчинка вже “пропадала” в Тулі, Кемеровому і кількох інших містах РФ у червні цього року:

https://vesti42.ru/…/59950-v-seti-hodit-feyk-o-propavshey-v…

https://www.tulapressa.ru/…/fejk-v-balnom-plate-po-rossii-…/
-balynom-platye/

Для Новомосковську навіть трошки обробили відео, аби воно викликало більше тривожності (фото додаємо).

У червні фейк почав “гуляти” в Росії, а тепер докотився і до українського Херсона. І що найбільш тривожно, пересилають же один одному у різних групах!

Навіщо ж потрібні такі фейки, як цей? Складається враження, ніби просто хтось пожартував та й годі: жодних тобі контактів – просто “б’ють на сльозу”? Насправді подібні вкиди дуже небезпечні: вони дозволяють побачити, наскільки довго люди дійсно будуть думати, що це правда і пересилати один одному, а отже, скільки людей піддаються емоції без вмикання критичного мислення.

Подібні “перевірки” на наявність критичного мислення корисні для тих, хто цим мисленням воліє керувати. Скільки з вас повірили про звільнення бранців Кремля? Багато хто, навіть журналісти провідних видань, чиєю роботою є перевіряти геть все. А “тренують” нас потрошку ось такими “невинними” фейками-вкидами про дівчат.
#невірюнаслово

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.