Чому не працює механізм електронних петицій в Херсоні

Відомий херсонський громадський діяч Ібрагім Сулейманов 19 грудня 2018 року розмістив електронну петицію щодо перейменування однієї з головних вулиць Херсона на честь загиблого нещодавно Героя Дениса Лошкарьова – снайпера, який загинув у бою 15 грудня 2018 року. Петиція наразі набрала лише 39 голосів, але не через те, що херсонці не бажають увічнити пам’ять Героя: просто механізм електронних петицій вже майже два роки як штучно заблокований.

Коли в 2016 році набирала обертів популярність електронних петицій, Херсон не лишився осторонь. Херсонці активно розміщували петиції, які стосувались життя міста. Здебільшого це були прохання щодо наведення ладу в громадському транспорті. Деякі петиції швидко набирали необхідну кількість голосів – 250, але вони і досі знаходяться на розгляді, хоча минуло вже майже два роки:

Херсонські петиції, які знаходяться на розгляді

Якщо говорити про 2016-й – початок 2017 року, то в той час створення петицій відбувалось легко – за допомогою простої реєстрації.

У 2017-му році автор цієї статті – Євгенія Вірлич – подала петицію, яку так і не розмістили на сайті. Згодом – за допомогою інформаційного запиту – дізнались про те, що петицію було відхилено. Лист про відхилення наводимо наступним зображенням:

З тих пір проблема з петиціями постала всерйоз і надовго. Запроваджена авторизація через Bank ID виявилась або недієвою, або із суттєвими помилками, адже численні скарги від херсонців підтверджують: навіть після коректної реєстрації система не приймає голосу за петицію. Із тих пір єдиною петицією, яка набрала 100% голосів, є петиція про розірвання договорів із перевізниками, які не дотримуються графіку та тарифу та перейти на комунальний транспорт. Інші ж не збирають необхідної кількості підписів – і чимало користувачів скаржаться на те, що не мають змоги підписати.

Так, частина петицій носить напівжартівливий характер – наприклад, про перейменування міста Херсон. Але користувачів, які скаржились на неможливість підписання, у даному випадку не було помічено. В інших же випадках представлені нагальні проблеми міста, у вирішенні яких містяни фактично не мають змоги взяти участь.

Представники Херсонської міської ради або не коментують проблему, або посилаються на те, що не мають впливу на систему електронних петицій.

Ми, у свою чергу, здійснили низку нових запитів та готуємось до подальшого висвітлення проблеми і якомога скорішого її вирішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.