Херсон посів 21 місце з 24 за рейтингом демократичності від УНЦПД

Максим Лациба, керівник програми розвитку громадянського суспільства Українського національного центру політичних досліджень, написав листа Херсонському міському голові Миколаєнку Володимиру Васильовичу. В листі Лациба виклав перелік проблем, які були знайдені за результатами дослідження демократичності міст та надав конкретні рекомендації щодо покращення рівня демократичності в місті Херсоні.

Загалом перелік знайдених проблем та варіанти їх вирішення зайняли 6 сторінок. Аналогічні листи направлені 24 міським головам в Україні.

Завантажити (DOCX, 25KB)

Про це Лациба повідомив у п’ятницю, 09 листопада 2018 року, на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook (посилання нижче).

За результатами моніторингу Херсон зайняв 21 місце з 24 у рейтингу демократичності УНЦПД. Зокрема, Регламент Херсонської міської ради порушує норми Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про доступ до публічної інформації». В Регламенті обмежено доступ громадян на пленарні засідання міської ради.

Лациба нещодавно відвідував Херсон і висловив свої враження від перебування в місті окремим постом, який викликав жваву дискусію в коментарях до нього.

Нагадаємо, 10 липня 2018 року в приміщенні виконавчого комітету Херсонської міської ради було побито журналіста, члена НСЖУ Євгенію Вірлич. Вірлич судиться з Херсонською міською радою щодо обмеження прав журналістів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.