Херсонські ЗМІ тиражують російську пропаганду

Наразі на цьому помічено ХерсонОнлайн, але новина вже має понад 2 тис. переглядів. І це в регіоні!

Раптом статтю таки видалять – хай вона лишиться в архівах, де нічого не пропадає: http://archive.is/HwZUX.

По-перше, новина передруковується із посиланням на російський ресурс esoreiter.ru.

По-друге, йдеться про те, що “что оккупированные части Луганской и Донецкой областей, скорее всего, войдут в состав России. Павел Глоба также прогнозирует, что для России в 2020 году начнется новый тридцатилетний цикл, однако судьбоносные изменения будут протекать довольно болезненно”.

Нагадаємо, що Павло Глоба стосовно України не здійснив іще жодного реального прогнозу. І взагалі, його глобальні прогнози не відрізнялись навіть наближеністю до точності:

  • На початку 2008 року Глоба говорив: «Усі роки Пацюків вважалися спокійними и щасливими — без війн, криз та дефолтів, яким має бути й нинішній, 2008 рік. Президентом США стане Гілларі Клінтон». Чи варто зауважити, що все сталось як раз навпаки: Клінтон досі Президентом не стала, а глобальна фінансова криза охопила чи не весь світ.
  • У 2009 році на прес-конференції в Москві Павло Глоба заявив, що в 2014 Україну чекає розпад. Напад Росії і війна з нею – це зовсім не розпад України…
  • У 2008 р. прогноз про прихід Володимира Путіна до влади після Дмитра Медведева; небезпечна для Росії «біла дама» Юлія Тимошенко вийде на волю до 2015 року. Для передбачення першої частини мабуть міг заявити будь-який школяр, який слідкував за подіями в Росії. Що ж до другої частини – теж промах.

А в цілому, взагалі зухвало як для українця написано: “Что касается Украины, то для нее прогноз вполне оптимистичный”. Йдеться не просто про закінчення війни, а про відхід частини територій.

Чим подібне небезпечно для Херсона

Цитування людини, яка має вже кілька хибних для України прогнозів і проживає в Росії (країні, яка воює з Україною) – це принаймні неетично з боку українського журналіста. Прогноз стосується не абстрактної теми (життя зірок шоу-бізнесу, погода тощо), а найбільш болючої для українців теми – війни та окупації. Навіщо під час цієї самої війни та окупації цитувати дуже відносні “прогнози” російських фахівців будь-якої сфери, які живуть і добре почуваються в країні-агресорі? Причин може бути кілька: розхитати суспільство в регіоні (в даному випадку в Херсоні), банальна неуважність (просто передрукували, не було новин тощо) або відволікти увагу від чогось більш важливого.

Нагадаємо: Херсонщина межує з тимчасово окупованим Кримом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.