Херсонщина — третя з кінця у рейтингу витрат бюджетних коштів на ремонти: на що витратили 8,3 млрд грн у 2019 — 2020 рр.

Громадська організація “Антикорупційний штаб” провела моніторинг витрат на ремонти за бюджетні кошти по всій Україні в рамках “Карти ремонтів”. Представляємо вам рейтинг витрат на ремонти доріг та інші ремонти 2019 — 2020 років, в якому Херсонська область посіла 22-ге місце: в цілому на ремонти, відновлення та реконструкцію різних об’єктів тут витратили 8,3 мільярди гривень бюджетних коштів. До слова, на ремонти в сусідній Запорізькій області виділили в 4 рази більше коштів. Майже вдвічі більше і у сусідньої Миколаївської. Аналітики ГО «Антикорупційний штаб» зазначають, що кількість видатків на ремонти в кожній області майже корелюється з кількістю населення в регіоні: чим менше населена область, тим менші видатки і навпаки. 

Інфографіка ГО “Антикорупційний штаб”

Близько половини витрачених коштів — 4,4 мільярди — це ремонт доріг. На ремонт чи будівництво інших об’єктів витратили близько 3,9 мільярдів гривень. Представляємо ТОП-5 найдорожчих об’єктів::

  1. Найбільшу суму витратили на нове будівництво Іванівського групового водопроводу до смт Нижні Сірогози, які мають забезпечити водою кілька тисяч мешканців селища, на 175,7 мільйонів гривень.
  2. На другому місці — Нове будівництво футбольного стадіону для дитячо – аматорського футболу в м.Берислав Херсонської області: загалом 172,7 мільйонів гривень.
  3. У Херсоні найдорожчим проєктом виявився “Обласний Палац культури” по вул.Перекопська, 9: 75,5 мільйонів гривень.
  4. На четвертій позиції — реконструкція очисних споруд м. Берислава Херсонської області: майже 65,8 мільйонів гривень.
  5. Замикають п’ятірку роботи з будівництва лінії електропередач (ПС-35/6кВ) по Бериславському шосе у м. Херсон: 42,4 мільйонів гривень.

Лідерами за видатками на ремонти є Київська область та місто Київ (93,1 млрд грн на ремонти), Дніпропетровська область (49,9 млрд грн) та Запорізька область (34,0 млрд грн). Найменше ж на ремонти різного рівня витратили бюджетних коштів у Херсонській (8,3 млрд грн), Кіровоградській (7,6 млрд грн) та Чернівецькій областях (5,0 млрд грн). Повний рейтинг за областями та інфографіку ви можете подивитись в додатках до листа.

Ремонти за бюджетні кошти у Херсоні та області ви можете контролювати на карті ремонтів ГО “Антикорупційний штаб” за посиланням: https://map.shtab.net/ Голова правління ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик зазначає: «Такий розподіл видатків свідчить не про пріоритет будівництва та ремонту об’єктів соціальної інфраструктури (школи, садочки, лікарні тощо), а про першочерговість ремонту доріг. Тільки за декілька років ми зможемо зробити висновок, чи програма «Великого будівництва» спрацювала та покращила економіку країни в цілому. Зараз же рекомендуємо громадянам активно слідкувати за витратами бюджетних коштів».

Карта ремонтів – це інтерактивна карта України, на якій позначені всі ремонтні роботи. Кожен громадянин може проконтролювати куди йдуть гроші платників податків, виділені на проведення ремонтів житлових будинків, шкіл, садочків, лікарень, гуртожитків, парків тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.