Комунальний пансіонат «Медик» хочуть зробити… готелем?

Схоже, що незабаром Херсонщина втратить свою комунальну установу – медичний пансіонат «Медик». Адже цими 4000 кв.м не на жарт зацікавилися деякі заповзятливі депутати Херсонської обласної ради.

Кімнати у цьому пансіонаті здають медичним працівникам, які не мають в Херсоні власного даху над головою. Та як би там не підвищували ціни на проживання, установа як була, так і залишається такою, що «використовується неефективно». Саме на це і б’ють депутати облради. Мовляв, з таких приміщень та території можна заробляти у десятки разів більше. Так, деякі їхні розрахунки демонструють, що пансіонат може отримувати майже 9 млн. на рік доходу, із яких 1,2 млн будуть сплачуватися в якості орендної плати до обласного бюджету! Та що ж наразі заважає отримувати такі кошти?

Дивно, але незважаючи на усю цю «неефективність», депутати вперто не голосують за зняття керівника установи. До речі, сама очільниця «Медика» – Оксана Паламарчук – має освіту вчителя біології та працювала колись звичайним лаборантом у «Центрі крові». Також, що не є великим секретом, має дружні стосунки із депутатом Херсонської обласної ради Олександром Синенком, який за щасливим збігом є членом «комунальної» комісії, що й керує закладами громади (постійна комісія з питань управління об’єктами комунальної власності). 

Якщо вже «комунальна» комісія така невдоволена чинним керівником пансіонату, то взяла би і призначила замість неї туди ефективного менеджера. А новому керівнику поставила б правильні задачі і разом здійснили би всі свої «наполеонівські» плани. Та ні – група депутатів спланувала…  “експропріювати” цю установу у громади. Звідси і всі незрозумілі рішення депкорпусу навколо цих шикарних 4000 кв.м в центрі міста. А що ж буде замість комунального пансіонату? Вочевидь, готель.

Площі пансіонату, які потенційно можуть бути використані в цілях отримання доходу:

– 6 гаражів загальною площею 132,0 кв.м;

– банкетна зала площею 41,2 кв.м. (короткострокова оренда);

– конференц-зала площею 44,9 кв.м. (короткострокова оренда);

– їдальня площею 245,5 кв.м. (короткострокова оренда). Наразі приміщення працює лише до 15-ї години. Звісно, за бажанням час можна і подовжити, тим більше, що зала має величезну площу, яка опалюється в зимовий період, але наразі працює не на повну потужність.

Отже, наразі з наших джерел, які ми не можемо розкривати в цілях їхньої ж безпеки, відомо, що нібито колектив «Медика» начебто виявив бажання створити на базі цієї комунальної установи товариство з обмеженою відповідальністю, що дозволить надалі цю установу взяти в оренду. Цікаво, та підготовчий етап для створення товариства «Медик» замість комунальної установи «Медик» вже зроблено. Бентежить лише питання законності передачі пансіонату в оренду колективу. Так, майже місяць тому до складу співробітників втупили дехто Бедза Ольга Іванівна та Шаповал Ірина Миколаївна, обійнявши посади прибиральниці та працівника кухні. Обидві внесли до Статутного фонду ТОВ «Медик», який складає 200 тис. грн, по 80 050 грн. (дані про це можна віднайти у відкритих джерелах даних). Таким чином, тепер саме вони розпоряджаються 80% від загального розміру Статутного фонду товариства! А, значить, і де-юре там керуватимуть. Як гадаєте, хто володіє 16% корпоративних прав ТОВ “КП Медик”? Правильно, вищезгадана керівниця КУ “Медик” Оксана Паламарчук. Про це можна дізнатись з її декларації. До речі, для легкості плутанини ТОВ “КП Медик” зареєстрували рік тому – 6 липня 2018 року. Про це можна дізнатись з відкритих джерел даних – системи YouControl.

Виходить, поки у складі колективу не було цих двох осіб, колектив не міг працювати беззбитково, а наразі із таким міцним кадровим влиттям та набранням статусу ТОВ, установа отримуватиме прибуток не менше, ніж 1,2 млн. грн., які пропонується в якості орендної плати сплачувати щороку. Цікаве й інше: порядки денні депутатських комісій погоджує голова облради, його заступник та голова комісії. Однак, жодного питання щодо пансіонату «Медик» у порядках денних немає, питання про нього депутати-комунальники в обхід голови облради самі вносять «з голосу», самі його підтримують і передають висновки до інших депутатських комісій. А ті, як завжди буває, не занурюються у суть питання і просто підтримують колег, які вже «опрацювали» проблему. Дуже нагадує ту схему, яка “ефективно” працює у Херсонській міській раді.

А справжньою вишенькою на тортику є той “прекрасний” факт, що від самого початку ТОВ “КП Медик” було зареєстровано…. за тією ж адресою, що і комунальна установа: вул. 295 Стрілецької дивізії, 21. Але у жовтні 2018 року адресу реєстрації змінено. Про це, знову ж таки, йдеться у відкритих даних (YouControl):

Як казав відомий медійний діяч країни-окупанта, “Совпадєніє? Нє думаю”. До речі, за адресою Чорноморська, 6 чимало закладів зареєстровано: одним більше, одним менше….. Враховуючи, відсутність номеру квартири (а це житлова багатоповерхівка), віднайти локацію реєстрації буде важкувато.

Але все ж таки залишається питання ліквідації медичного закладу КУ «Медичний пансіонат «Медик», який, наскільки нам відомо, Департамент охорони здоров’я не мав наміру ліквідувати. Тож, слово за самим Департаментом і херсонською громадою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.