Мобільний зв’язок на Херсонщині: працює лише один російський оператор

Заступниця керівника “Уряду Херсонської області” Катерина Губарєва заявляла, що до 15 липня вся територія Херсонської області буде покрита мобільним зв’язком. Звісно, на увазі мається лище контрольований росіянами мобільний зв’язок.

Скріншот з пропагандистського телеграм-каналу “Катерина Губарева” від 04 липня 2022 року

Станом на 1 вересня в Херсонській області український мобільний зв’язок не працював, а працювали лише російські “+7Телеком” та “Мир-Телеком”. “+7Телеком” був свого часу запущений на обладнанні, яке російські спеціалісти захопили у оператора мобільного зв’язку “Водафон”, а “Мир-Телеком” — на обладнанні “Київстар”.

“+7Телеком” є віртуальним оператором на базі російського (“кримського”) оператора “К-Телеком” (“WIN мобайл”). На оператора “К-Телеком” накладені санкції в Україні Указом Президента України від 24.06.2021 №266/2021, але при цьому сайт чомусь не заблоковано.

Окрім двох зазначених операторів, які продавали свої sim-картки по документах, нерегулярно влаштовувались безкоштовні роздачі sim-карт від оператора мобільного зв’язку “Феникс”, який працював в “Донецькій Народній Республіці” і налаштування якого фактично займався свого часу колишній херсонець, сепаратист Віктор Яценко, екс-“міністр зв’язку ДНР” (під санкціями).

Скріншот з пропагандистського телеграм-каналу “Таврия.Новости Херсонской области” від 8 вересня 2022 року

Але і цей російський мобільний зв’язок зараз працює зі збоями. Все через те, що українські військові змогли поцілити високоточним снарядом в обладнання “Київстар” на вулиці Нафтовиків у Херсоні.

Скріншот з телеграм-каналу “Типичный Херсон” від 16 вересня 2022 року

Намагаючись приховати цю подію, російські телеграм-канали повідомили, що мобільний зв’язок тимчасово не працює через технічні роботи і скористатись зв’язком херсонці можуть в роумінгу, перелаштувавши мережу “Мир-Телеком” на мережу “+7Телеком” (25096).

Скріншот з пропагандистського телеграм-каналу “Катерина Губарева” від 16 вересня 2022 року

Але альтернатив на даний момент для херсонців немає. Для безпечного (хоч в якійсь мірі) використання “російського” Інтернету, український Держспецзв’язку радить користуватись VPN. Наприклад, редакція “Херсон-Медіа” користується ProtonVPN.

Позначки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.