Німесил в Україні ніхто не забороняв: спростовуємо фейк

Аааа! Страшне! Зрада! (насправді ні).

“В Україні заборонили популярне знеболююче: Німесил тепер ніде не дістати” – пишуть українські ЗМІ і розносять користувачі фб. Особливо «зрада» зашкалювала в популярних інтернет-спільнотах: «А ось і повернення фармакологічної мафії почалось. Будете, шановні українці, крейду знову замість ліків ковтати», — написали Баба і кіт.

Обійдемося без інтриги: Німесил і далі можна буде купити в аптеках. А тепер про все по порядку, оскільки є певні нюанси.

Чи дійсно тепер не можна дістати таке популярне знеболювальне? Звідки з’явилися чутки? Пояснюємо, що сталося насправді.

Усе почалося з розпорядження Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками http://bit.ly/2k2BOkz (документ можна знайти в реєстрі щодо якості лікарських засобів — http://bit.ly/2m2yWVB)

«ЗАБОРОНЯЮ реалізацію, зберігання та застосування всіх серій лікарського засобу НІМЕСИЛ®, гранули для оральної суспензії, 100 мг/2 г», — йдеться в документі за підписом начальника служби Олега Терещенка.

На цьому місці в багатьох новинах цитата закінчується — це саме кінець першої сторінки розмноженого документа. Погодьтеся, дійсно здається, що відтепер препарат Німесил заборонено.

Але в документа є продовження — друга сторінка, яка чомусь випала з багатьох повідомлень, що очевидно і стало причиною численних чуток:

«…у однодозових пакетах, виробництва “Laboratori Guidotti S.p.A”, Італія, з маркуванням польською мовою».

Суттєве уточнення, яке все пояснює: є перелік точних ознак через кому. Тобто мова йде лише про ті препарати, які відповідають одразу трьом критеріям: виробник, мова маркування, дозування. Якщо один із пунктів не відповідає — препарат і далі буде в продажу. Наприклад, інших виробників.

Чому з’явилося таке розпорядження? Німесил серії 92176, виробництва “Laboratori Guidotti S.p.A”, Італія, з маркуванням польською мовою не отримував висновок про якість ввезеного лікарського засобу. Тому Держлікслужба заборонила реалізацію, зберігання та застосування всіх серій цього препарату. Увага — саме з зазначеними вище ознаками. Ймовірно саме фраза «всіх серій цього препарату» збила багатьох з пантелику.

Матеріал По той бік новин

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.