Нове лікувальне відділення відкрили у Генічеській лікарні

Віддалені райони Херсонщини матимуть змогу лікувати ниркові захворювання поряд з місцем проживання.

Така можливість з’явилася у мешканців Генічеського, Новотроїцького та Іванівського районів завдяки відкриттю сьогодні, 16 листопада, сателітного Генічеського районного відділення амбулаторного гемодіалізу центру нефрології, гемодіалізу та перитоніального діалізу Херсонської обласної клінічної лікарні.

Протягом останніх років в області спостерігається зростання кількісті хворих на термінальну ниркову недостатність. Відкриття Центру у віддаленому районі дасть змогу швидко та якісно надавати жителям Генічеського, Новотроїцького та Іванівського районів необхідну медичну допомогу.

 Зараз в Херсонській області на обліку перебуває 17 тисяч  960 дорослих осіб із хронічною хворобою нирок.

Урочисто відкрили Центр гемодіалізу директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій, керівництво Генічеської райдержадміністрації, райради, міста і прилеглих районів.

За словами головного лікаря Генічеської центральної районної лікарні Ельдара Фетієва, проект був реалізований завдяки державній фінансовій підтримці та україно-німецького підприємства з виготовлення спеціальної медичної техніки. Загальна вартість проекту склала 27 млн. грн.

Наразі у відділенні встановлено 5 апаратів для лікування людей, які страждають на ниркову недостатність.

Дмитро Бутрій, урочисто перерізаючи стрічку з нагоди відкриття Центру гемодіалізу, зауважив:

“На жаль, сьогодні серед населення все більше поширюється захворюваність на неінфекційні хвороби. Це вже стало не тільки медичною, а й соціально-економічною проблемою. Завдяки зусиллям Президента України, Кабінету Міністрів і органам місцевого самоврядування з’явилася можливість безкоштовно лікувати ниркові захворювання та здійснювати профілактичні заходи. Такий проект є позитивним прикладом справжнього державно-приватного партнерства”.

Незабаром планується закупівля ще п’яти медичних апаратів для ефективної діагностики та лікування мешканців Херсонщини.

Також відкриття такого Центру саме у Генічеську дасть можливість хворим на ниркову недостатність безпечно відпочивати на Азовському узбережжі.

Прес-служба Херсонської ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.