Окупанти на Херсонщині оголосили винагороду за інформацію про активістів

Очільники “Воєнно-гражданской адміністрациі (ВГА) Херсонской області” оголосили про винагороду за інформацію про українських журналістів, активістів, співробітників Служби безпеки України, української поліції та військових, які ще залишаються на тимчасово захопленій російськими військовими території Херсонської області. Це так звана “head bounty” (винагорода за голови), яку рублями фінансують російські окупанти. Суми винагород поки ще невідомі.

Повідомлять просять по телефону “102”, який раніше (до повномасштабного вторгнення на Херсонщину 24 лютого 2022 року) обслуговувався кол-центром Національної поліції України в Херсонській області. Тепер за цим номером відповідають виключно російською і на виклик виїздять “поліцейські”.

Скріншот проросійського пабліка “Главное в Херсоне”
Скріншот колаборантського пабліка “ГУ МВД Херсонской области”

Оголошення про збір інформації та винагороду відбувається на додачу до контролю на блок-постах, відсутності українського мобільного зв’язку та посилення фільтраційних заходів. При цьому також звертається увага на діяльність херсонських підпільників та партизанів, які останнім часом значно посилили як розклеювання листівок, так і підривну діяльність. Також окупанти викрали кількох херсонських чиновників та Херсонського міського голову Ігоря Колихаєва, якому приписали “саботаж”.

Для залякування українців в проросійських Телеграм-каналах (пабліках) активно розповсюджується відео зі зламом входу до квартири одного з херсонських громадських діячів. В результаті з квартири російські поліцейські чи представники Росгвардії або Федеральної служби безпеки Російської Федерації (ФСБ РФ) вкрали кілька гаджетів та камери відеоспостереження разом з відеореєстратором.

Відео зламу квартири херсонського громадського діяча

Громадським діячам та журналістам в Херсоні представники окупаційної влади активно погрожують і пропонують бінарний вибір: або співпраця, або підвал і потім тюрма в Криму. Дехто встиг обрати третій варіант і швидко виїхав з мінімумом речей. Декого вже викрали і використали для російської пропаганди. В Херсоні залишаються або ті, в кого немає грошей на виїзд, або ті, хто доглядає за хворими рідними чи дітьми, або дуже незначна кількість тих, хто радів приходу “русского мира” на Херсонщину. В селах під Херсоном та в області пропорції трохи інші, бо там значно важче переховуватись, ніж в місті.

Незважаючи на залякування, херсонці та мешканці Херсонської області продовжують спротив і очікують звільнення міста Збройними силами України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.