Ініціативи окупантів дивують мешканців Херсонщини

Окупаційна влада на Херсонщині, окрім свого розмаїття, останнім часом дивує ініціативами. Вочевидь, російські окупанти не змогли зробити гамбіт і знаходяться в цейтноті. Через це вони намагаються якнайшвидше провести те, що не вдалось за попередні 4 місяці окупаційних дій.

Це як і запланований на 11 вересня “референдум”, який неодноразово переносили і спростовували інформацію щодо проведення, так і роздача паспортів громадян РФ усім охочим не лише з Херсонської області (насправді ні, ця схема не працює), так і введення рубля як повноцінної платіжної одиниці для витіснення гривні з економіки тимчасово захопленої Херсонщини. Але останні ініціативи, які нібито видає очільник “Воєнно-гражданской адміністрациі (ВГА) Херсонской області” Владімір Сальдо змушують задуматися: а що не так з усіма цими ініціативами?

По-перше, херсонці не беруть аж такої масової участі у отриманні паспортів, як про це пишуть російські пропагандисти. Навіть у разі отримання заохочення в 10 тисяч російських рублів. Через це колаборантам доводиться виходити з ініціативами роздачі паспортів РФ ув’язненим у колоніях. Паралельно озвучуються схеми щодо отримання паспортів за спрощеною схемою для мешканців Херсонської та Запорізької областей України. Для цього навіть Владімір Путін підписав зміни до якогось свого указу 2014 року. Але насправді це не спрацьовує: місцеві чиновники “не в курсі” ініціатив російського президента. Аналогічно не в курсі вони і про те, що паспорти РФ у спрощеному режимі можуть отримати всі мешканці України.

Введення російського рубля як платіжної одиниці проводиться теж у форсованому режимі: на базі віджатих приміщень “Райфайзенбанк Аваль” відкрилось відділення російського “ПромСвязьБанк” (“ПСБ”). Там обіцяють обслуговування для громадян РФ, які вже отримали паспорти за спрощеною процедурою та відкриття рахунків у російських рублях для підприємств та підприємців, що перереєструються згідно російського законодавства. У магазинах ставлять подвійні цінники, в рублях і в гривні. Курс не коливається, а регулюється вручну. Так, 29 червня 2022 року Владімір Сальдо одним указом обвалив курс гривні до рубля на 25 відсотків, прирівнявши 1 рубль до 1,5 гривень. Курс в обмінниках (нелегальних) та у мінял коливається від 1,75 до 1,2. При цьому комісія може скласти до 30% і це аж ніяк не гарантує безпеку операції. Багато хто з мінял чи посередників не погоджується на мілкі суми і вимагають, аби обмін йшов від 5000 гривень і вище. На ринках більшість продавців знаходять способи відмовитись приймати рублі: або нема решти, або ціна в рублях вказана за 100 грамів продукції, а не за кілограм.

Озвучена російською окупаційною владою ініціатива винагороди за інформацію про український актив на Херсонщині отримала несподіване продовження. Владімір Сальдо видав указ про заборону критики, а слідом за ним видав наказ про примусову депортацію тих, хто не вписується в побудову “русского міра” на Херсонщині.

Така швидкість видачі наказів нагадує роботу Російської Держдуми в режимі “шаленого принтера”, коли накази штампуються в шаленому темпі і мають так само шалений зміст, що нагадує вільний переказ “1984” Джорджа Орвела або “V означає Вендета”. Пікантності ситуації додає повідомлення від депутата Херсонської обласної ради Сергія Хланя про те, що Сальдо, можливо, перебуває в коматозному стані через отруєнння алкоголем. То хто створює напругу в області і закручує гайки? Z — задовбали, чесно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.