У Каховці штучно розхитують протистояння «БПП» та «Самопомочі»

Днями у каховських виданнях, зокрема онлайн-ресурсах, з’явилась інформація нібито про те, що Андрій Садовий – технічний кандидат Порошенко, адже його команда на місцях «підігрує» Блоку Петра Порошенка, забуваючи про ідеали «Об’єднання «Самопоміч», від якої прийшли до влади. Цікаво, що жодна з запропонованих тез не відповідає реальності і буквально висмоктана з пальців тими, хто бажає «розхитати» штучним чином протистояння, яке у Каховці ґрунтується не на політичних амбіціях, а на бажанні міської влади будь-якою ціною закріпити за собою владу.

Надумані пристрасті

Про що власне йдеться. Мова про депутата Каховської міської ради Людмилу Бендеберю, обрану від «Об’єднання «Самопоміч», яка нещодавно очолила місцеве комунальне підприємство «Котельщик», а під час жорсткого протистояння депутатської більшості ради і міського голови від БПП Андрія Дяченка радо підтримувала останнього. Тут варто додати, що апогей протистояння прийшовся на нинішню зиму, коли пропрацьований більшістю депутатів бюджет не влаштовував міського голову, що і породило хвилю невдоволень діями міського голови. Пані Людмила, за словами колег, взагалі не долучалась до обговорення бюджету, а в процесі протистояння підтримувала дії міського голови, якими б абсурдними вони не здавались іноді. За цю підтримку, вважають колеги Бендебері, вона у лютому 2019 року і отримала посаду очільника комунального підприємства. Що протирічить принциповій позиції ПП «Об’єднання «Самопоміч» – керівник комунального підприємства не має бути депутатом.

І лише на цьому підґрунті базується висновок про те, що люди Андрія Садового у Каховці представляють виключно технічні інтереси чинного Президента, незважаючи на гучні лозунги Андрія Івановича про наступ і боротьбу з корупцією.

Але шановне панство мабуть забуло, що у Каховській міській раді є ще чотири депутати від «Об’єднання «Самопоміч» — Сергій Яременко, Оксана Радченко, Лілія Суріна та Олександр Глущенко, а в Херсонській обласній раді каховський округ представлений Галиною Гондаревою. Депутати Каховської «Самопомочі» у протистоянні більшості, захищаючи інтереси каховчан, демонстрували позицію, абсолютно протилежну позиції Бендебері і зберегли її до сьогодні. До речі, саме всі депутати, окрім Бендебері, страждають від політичного та інформаційного тиску: про них систематично з’являється маніпулятивна інформація в ЗМІ «Каховські новини» та інших онлайн-ресурсах – і інформація ця не відповідала дійсності. Галина Гондарева, як голова міського осередку, так само підтримувала і підтримує колег, які принципово стоять на захисті інтересів каховської громади.

Інформаційний бруд

Зазначена вище ситуація подається виключно з боку «Андрій Садовий – технічний кандидат». Більш того, громадськість, яка обурена діями Бендебері, навіть направила листа Андрію Садовому із проханням відкликати її як депутата, адже на думку каховчан вона «симпатизує міському голові Андрію Дяченку, який вже четвертий рік поспіль паратизує на міському бюджеті та фактично використовує його у своїх особистих цілях». Цю думку поділяє і команда «Самопомочі» у Каховці, адже структура партії у цьому місті доволі розгалужена і має потужну команду. Вочевидь, саме це спричинило хвилю критики і штучного інформаційного бруду.

Галина Гондарева, у свою чергу, готує офіційну заяву стосовно дій Бендебері та ставлення до них місцевого осередку: «Ми завжди залишаємось в курсі подій і знаємо про непросту ситуацію в міській раді. Ми дуже обурені тим, що зараз відбувається між Людмилою Бендеберею та іншими членами команди «Самопомочі». Але підкреслюю: вона – не єдиний член нашої команди, тому робити висновки в цілому за діями однієї особи – це принаймні помилково. Дуже сподіваюсь на те, що цей інформаційний бруд зрештою припиниться і почнеться конструктивний діалог».

До слова, відкликати депутата можна наразі виключно за народною ініціативою. Тобто керівництво партії може контролювати процес, виключити зі своїх лав, але відкликати можуть виключно виборці.

Херсонське дежавю

На жаль, ситуація з Людмилою Бендеберею – не перша і не єдина, не є виключенням. Подібна ситуація сталась і в херсонській «Самопомочі», коли п’ятеро з семи депутатів, які потрапили до Херсонської міської ради, фактично зрадили обіцянкам і піддались на пропозиції очолити комунальні підприємства, а зрештою – брати участь у неефективному та антиміському розподілі бюджетних коштів. Тоді команда «Самопомочі» після невдалих перемовин виключила зі своїх лав зрадників. Містяни намагались відкликати п’ятірку зрадників із депутатського корпусу, але справу не дозволили довести до кінця законодавчі колізії.

Зрештою, подібні колапси – це майже невідворотний процес, з якого необхідно робити висновки і не повторювати в майбутньому. Очищення як воно є. Але на цьому очищенні будувати штучний інформаційний вкид про технічних кандидатів і принижувати гідність – це ніщо інше, як брудні політичні технології в дії. Радість у тому, що ці технології спрямовані на дійсно сильну політичну силу – каховську команду «Самопомочі», адже застосування таких ресурсів, як сьогодні, проти «Самопомочі» у Каховці означає, що команда дійсно сильна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.