В Херсоні російські окупанти атакують редакції та сайти онлайн-ЗМІ, погрожують журналістам та вимкнули трансляцію українського телебачення

Проаналізувавши наповнення стрічки новин UkrNet, може скластись враження, що більшість місцевих сайтів не працюють з початком військових дій Російської Федерації.

Так, сайти “Kherson.net.ua” та “MilkMedia.com.ua” закрили доступ повністю.

Сайт “INжир медіа” було зламано 17-03-2022.

Також в цей день було зламано сайт “МОСТ”.

При спробі зайти на будь-який матеріал видавало ось таке зображення:

Скріншот зламаного сайту

Доступ до сайтів було оперативно відновлено редакціями та технічними працівниками.

Є інформація, що редакції “Kherson.net.ua” погрожували невідомі особи. Також журналіст “УКРІНФОРМ” Ірина Староселець, яка працює в тимчасово заблокованому російськими військовими Херсоні, повідомила на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook про погрози телефоном з номера (098)787-30-52. Про це писав “Інститут масової інформації”, місцевий представник якого Сергій Нікітенко є “головним редактором” сайту “МОСТ”.

Також в Херсоні з перебоями працює мобільний зв’язок, періодично відключається проводовий Інтернет від “Київстар” або “ВОЛЯ-Кабель”.

Через те, що 2 березня 2022 року російські окупаційні війська зайняли приміщення херсонського телецентру та переналаштували телевізійні передавачі, які працюють в стандарті DVB-Т2, перестало працювати місцеве та українське телебачення. Мешканці міста та області змушені дивитись російські телеканали та російські телепередачі, російські новини. Доступ є лише до онлайн-телебачення, де йде цілодобовий марафон “Єдині новини” по всім українським каналам. Працівники херсонської філії “UA:Суспільне” працюють у віддаленому режимі. Також наповнюється Телеграм-канал.

Чи не єдиним джерелом новин, що працює безперебійно, залишається офіційний сайт Херсонської міської ради. Там викладають інформацію про діяльність Херсонського міського голови Ігоря Колихаєва, виконавчих органів, допомогу жителям міста та містечок, що входять до складу Херсонської міської територіальної громади. Крім цього ще є Телеграм-канал та сторінка у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.