В Херсонській області російські окупанти пограбували ромський центр у Каховці та ком’юніті-центр у Херсоні

Це сталося 9 та 11 травня 2022 року. Про ці інциденти повідомив керівник та керівниця громадських організацій.

Каховка (Каховський район, Херсонська область)

Керівник молодіжної ГО “Суспільство циган Південного краю “Романо Тхан” Януш Панченко (за даними аналітичної системи YouControl) повідомив 22 травня 2022 року про прикру подію, що сталася ще 9 травня 2022 року.

“Росіяни зламали ромський молодіжний центр. З позитивного – нічого цінного всередині не було, десятки кілограмів золота теж не знайшли, хоча самі двері шкода. Сталося це зранку 9 травня. Привітали так нас «із днем перемоги”, – розповів Януш Панченко журналісту “Центру журналістських розслідувань”.

У 2020 році ГО отримало грант від “Фонду “Відродження” на створення та спільний розвиток безпечного культурно-просвітнього простору у м. Каховка (Херсонська обл.), який буде сприяти формуванню різнобічного розвитку дітей та закладати основи для ромського активізму серед учнів. Також МГО “СЦПК “Романо Тхан” перемогло у конкурсі грантів “Культура.Спільнота” у 2021 році. Ромський молодіжний центр збирались відкрити цього року.

Херсон (Херсонський район, Херсонська область)

Як повідомила у Facebook керівниця БО “Інша” Марина Усманова (за даними аналітичної системи YouControl) 11 травня “орки” ( російські окупанти – прим.ред.) пограбували офіс, в якому розміщувався ком’юніті-центр феміністичної ЛГБТ-інклюзивної організації.

“Винесли всю техніку”, — написала Марина. Але завдяки волонтерам пізніше вдалось врятувати художні роботи та арт-об’єкти, а також відеореєстратор, який зафіксував воєнний злочин російських військових, а саме — мародерство.

Марина сподівається, що після повернення до Херсону (зараз Марина з партнером та дитиною перебуває в Німеччині) вдасться зробити виставку “врятоване”. Крім цього Марина повідомила про зникнення одного з волонтерів, але не знає, чи безпечно шукати через сторінку організації чи сторінки членів херсонського ЛГБТІК-ком’юніті — чи це не зашкодить…

Підсумовуючи інформацію лише по цим двом випадкам, що стали відомі широкому загалу, можна сказати, що на тимчасово захоплених територіях Херсонщини російські окупанти влаштовують терор, фільтраційні дії, викрадають людей за ознакою патріотичності чи “небезпеки” для російської ідеології (представники ЛГБТІК, національних спільнот). Подібні дії у часи Другої Світової війни влаштовували фашистські війська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.