В тимчасово захопленому Херсоні працює лише одна FM-радіостанція

Після входу російських окупаційних військ в Херсон 2 березня 2022 року поступово перестали працювати більшість сайтів, телебачення та всі FM-радіостанції. Про сайти можна прочитати попередній матеріал. Тепер щодо єдиної працюючої в Херсоні FM-радіостанції. Це “Радио России”, яке транслюється з Москви (Російська Федерація).

Логотип радіостанції “Радио России”

Всі матеріали, які можуть почути слухачі “Радио России”— транслюються виключно російською. Однією з основних передач є “Наше время”.

Сергей Дівєєв, Ігорь Шатров, Ольга Максимова, Ольга Волохіна, Ніколай Мамалашвілі, Владімір Рогов, Владлен Татарський та інші чітко відпрацьовують “русскую правду”. В декого, як в Ігоря Шатрова, є профіль в соціальній мережі Facebook і навіть Телеграм-канал. Ось Телеграм-канал “Радио России”, також є сторінка “Радио России” в соціальній мережі Facebook.

Facebook-сторінка “Радио России”, маркована як “Контрольоване Російським урядом ЗМІ”

В останній раз сторінку радіостанції наповнювали ще 2 березня 2022 року. Останньою новиною є інформація, що місія ОБСЄ нібито не розрахувалась за готель в окупованому Луганську. Це важливіше за напад на Україну та обстріли мирних громадян? Для російських пропагандистів — вочевидь що так.

Чому немає оновлень? Бо рішенням російського цензурного органу “Роскомнадзор” від 4 березня 2022 року було заблоковано доступ до мережі Facebook (належить компании Meta Platforms, Inc.) на території Російської Федерації. Відтепер таким пропагандистам, як Ігорь Шатров, доведеться користуватись платним VPN-доступом, аби додати новину чи черговий запис ефіру в свій профіль Facebook.

Ігор Шатров, пропагандист
Ігор Шатров, пропагандист, “Радио России”


Вся інформація та новини подаються ведучими та гостями студії, яких вмикають через телефонний зв’язок, виключно через російську оптику: “ми тут у себе вдома”, “це ніяка не окупація, ми повертаємось додому”, “ми тут надовго”.

Діалог з гостем: ” …в новинах України показують сніг, а в Мелітополі сьогодні було сонечко і +25″.

Ведуча: “… це і є наші, південно-російські землі”

Іноді виступи перериваються рекламними блоками: “аби розмістити рекламу, необхідно звернутись до АО “РТР-Медиа”, номер телефону …”

У вже згаданого ведучого “Радио России” Ігоря Шатрова є канал в YouTube. Переглядів там небагато, як і коментарів. Читаємо коментар від “Иван Петров” до одного з дописів: “Запоріжжя звільняти не будуть… Росія вирішила питання з Дніпровською водою до Криму віджавши Херсонську область + вирішила питання з залізничним та по суходолу коридором з Луганська-Донецька до Криму + віджала контроль над Азовським морем і контроль над двома портами Маріуполя і Бердянська, більше Росії нічого не потрібно…”.

Скріншот коментаря на каналі Ігоря Шатрова

Риторика коментаря категорично відрізняється від того, що транслювалось і продовжує транслюватись через “РИА новости”: немає згадок про “денацифікацію”, “деукраїнізацію”, жодного слова про втрати російських окупаційних військ. Вочевидь, це була нова методичка.

Ось такий поверхневий аналіз єдиної і російськомовної радіостанції в FM-діапазоні, що працює в українському Херсоні, який є тимчасово захопленим російськими військами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.