Вибори на Херсонщині: перші результати, основні порушення

На ОВК 182 обробили 100% протоколів. В результаті, 80,79% (74 350 осіб) обрали Президентом України Володимира Зеленського, 16,88 (15 538 осіб) – Петра Порошенка.

На інших ОВК триває підрахунок. Іще одна дільниця лишилась ОВК 183. Іншим – більше.

Основні порушення, які фіксували спостерігачі, були дуже схожими на багатьох дільницях:

  1. Агітація – прихована і неприхована – за одного з кандидатів. Незважаючи на заборону агітації у день голосування, мережа Facebook рясніє контекстною рекламою одного з кандидатів – Зеленського. Власне, один зі спостерігачів ХОО КВУ виявив рекламу одного з кандидатів, де на партійному тлі написано «Мешканці Херсона, у вас залишилося менше 10 годин, щоб змінити майбутнє наших дітей та онуків» з таймером до кінця голосування. Реклама оплачена громадською організацією Зеленського.
  2. Члени ДВК попри присягу, яка вимагає від них бути неупередженими, відверто висловлювали на дільниці свої думки щодо кандидатів.
  3. Протоколи підрахунку голосів члени ДВК почали заповнювати задовго до 20.00.

Також виявлені особливості, які не залежали від членів ДВК, проте є порушенням, хоч і не з їхньої провини:

  1. До багатьох дільниць дуже важко було дістатись людям з інвалідністю та людям похилого віку.
  2. У порівнянні з першим туром виборів Президента України спостерігачів було дуже мало – на деяких дільницях їх не було взагалі.

Це основні порушення, зафіксовані нашою редакцією та експертами з інших організацій. Трошки згодом буде більше інформації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.