«Я не збираюсь і не збирався забудовувати Дубки»: підприємець розповів про хибні звинувачення

В соціальних мережах знову почала ширитись інформація про те, що нібито парк «Дубки» у Херсоні намагаються забудувати. Як і минулого року, ми зустрілись із підприємцем, якого деякі з колег вже встигли звинуватити у захопленні улюбленого херсонцями парку, — Андрієм Кутковським. Як і минулого року, виявилось, що Дубки він захоплювати не збирався і не збирається — йдеться про територію пустиря неподалік Дубків.

Наша редакція (“Херсонський вісник + Кавун.City” – примітка) вже досліджувала питання Дубків минулого року.

Втім, і цьогоріч маніпуляції не вщухли, тому ми зустрілись на інтерв’ю із Андрієм Кутковським. Пан Андрій зазначив, що готовий спілкуватись зі ЗМІ та абсолютно не приховує своїх планів.

Андрій Кутковський із дружиною

— Пане Андрію, розкажіть, про яку саме ділянку йдеться і що плануєте збудувати.

— Почнемо з того, що ми з партнером 2018 року придбали автосалон, який знаходиться по вулиці Полковника Кедровського. До цього автосалону щільно прилягає територія пустирю, який вже дуже багато років не використовується і просто заростає травою. Чомусь саме його називають Дубками ті, хто розповсюдив хибну інформацію: це не Дубки — це ділянка, яка знаходиться за сквером, за АЗС і перед другою дубовою рощею. Ми плануємо розширити територію салону і добудувати об’єкти придорожнього сервісу, які б виходили на Миколаївське шосе. Що це будуть за об’єкти, покаже час: може СТО чи автомийка, може ще щось. Зараз сказати важко. Але ми точно не торкаємось жодного деревця. Хібащо для того, аби прибрати сухе гілля.

Пустир, на якому планується забудова (2019 рік). Фото Євгенії Вірлич

В усьому цивілізованому світі на в’їзді до міста — особливо великого — знаходяться саме об’єкти придорожнього сервісу, автосалони, вокзали тощо. У нас, до речі, теж, зверніть на це увагу. Так само і в Одесі, Миколаєві, інших містах. Цільове призначення цієї ділянки цілком відповідає нашим намірам. Можна звернутись до кадастрової карти, яка знаходиться у відкритому доступі, і побачити, що земельна ділянка площею 2,1 га має цільове призначення «03.10 Для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов’язаної з отриманням прибутку)».

На в’їзді до Херсона — перевірте — щільно розташовані АЗС, автосалони та інші об’єкти — і лише ця територія залишається пустирем. Скільки б не обіцяли деякі депутати щось з нею зробити — нічого ніхто не робив.

— Тобто це не територія Дубків?

— Ні, це не територія Дубків. Дивіться, ось фото кадастрової карти так, аби було більш зрозуміло. Якщо дивитись з боку Миколаївського шосе на об’єкт, то Дубки залишаться праворуч — ось навіть видно початок їхньої назви. І помітьте: між Дубками і територією, на яку ми претендуємо, іще знаходиться одна АЗС, тобто ми з парком навіть не межуємо: лище з рощею ліворуч, але і її чіпати ми не збираємось. Перед салоном є кілька дубків — ми також їх не чіпаємо, доглядаємо за ними.

Ось ця стрілочка — це територія, яку б ми хотіли забудувати. Я наголошу: вона вже багато років являє собою пустир, що поріс травою — ви це бачили.

Ми ж маємо намір перетворити цей пустир на об’єкт інфраструктури і сплачувати вартість оренди в бюджет. В жодному разі парк Дубки ніхто не намагається захопити.

— Чому, на Вашу думку, депутати вирішили, що Ви забудовуєте саме Дубки?

— Мені важко відповісти однозначно. Мабуть тут є кілька факторів. По-перше, історія зі спробою побудувати супермаркет у 2010 році безпосередньо в Дубках іще болить людям — і будь-яке будівництво неподалік вони сприймають як загрозу. Це мабуть нормальна реакція людини.

Але саме депутати мали б і пояснити, що ніхто не збирається захоплювати парк — навпаки, я з радістю підтримаю будь-яку ініціативу з його оновлення та розвитку.

Я добре пам’ятаю, як небайдужі херсонці боролись за Дубки і щиро захоплююсь цими людьми: вони відстояли своє право на сквер. Хоча також пригадую, що тоді місцева влада обіцяла доглядати за парком. Доглядають його мешканці, які живуть поруч. Це прикро.

По-друге, я впевнений, що у тих депутатів, які вводять людей в оману, є конкретна ціль: не дати мені нормально працювати. Я добре знаю, що таке недоброчесна конкуренція — і ось добре бачу це на собі. Є певна група депутатів, у яких до мене особиста неприязнь. Таким чином, здійснюючи суспільний резонанс на болючій темі, вони не дають мені і моїм партнерам розвивати бізнес. А це, між іншим, гальмування і надходжень до бюджету: доки не ухвалять відповідного рішення, я не сплачую оренди в бюджет, адже немає підстав. Вочевидь, для таких депутатів власні амбіції дорожчі за доходи бюджету і добробут людей, яких вони представляють.

Втім, мені не вперше зіштовхуватись із недобросовісною конкуренцією. Зараз мені важливо, аби люди знали правду: я не збираюсь забудовувати сквер Дубки.

Наразі це голове — і я абсолютно відкритий і готовий до спілкування, пояснення.

— Отже, йдеться про пустир, який вже більше 10-ти років поростає бур’янами. Минулого року частина депутатів обіцяла висадити там нові дубки або інші рослини. Справа якось посунулась далі?

— Про наміри депутатів я дізнався зі ЗМІ. Мене це дещо здивувало: понад 10 років нікому з них нічого не було потрібно — вони навіть не допомагали мешканцям прилеглих будинків доглядати за реальними Дубками, люди все робили самотужки. І тут така ініціатива! Але здивування швидко змінилось розчаруванням: ніхто нічого тут не садив і не збирався. Це підтвердило мою впевненість у тому, що з боку певної групи депутатів це була просто провокація, аби не дати працювати. Автосалони навколо працюють і, до речі, доглядають за рослинністю. Але ж їх на все теж не вистачить: цей пустир великий і потребує уваги. Та і цільове призначення ділянки цілком підходить під будівництво саме об’єктів придорожнього сервісу — я дію виключно за законом.

Фото з плану забудови. Дубова роща — ліворуч. Праворуч — АЗС і парк Дубки

— Ми також чули від людей фрази на кшталт «що ж тепер, все забудувати салонами?» Як Ви ставитесь до подібних висловлювань?

— Я мешкаю в Херсоні, у мене родина, четверо дітей. Тому я дуже добре знаю болюче питання парків у місті, за якими доглядають містяни, а не ті, кому це належить робити. Тому такі висловлювання я сприймаю як крик душі співмістян: вони б дійсно хотіли іще один, а може і кілька парків. І це логічно. Я б теж хотів.

Але давайте мислити логічно. Місто — це і парки, і заводи, і крамниці, і ще багато об’єктів інфраструктури. І всього має бути рівно стільки, аби було комфортно всім: коли хочеться прогулятись, — парк, коли необхідно полагодити автівку, — СТО і далі в тому ж дусі. Те саме стосується шкіл і садочків: я добре знаю, як їх сьогодні не вистачає і що, наприклад, мешканці четвертого Таврійського мікрорайону виборюють право на школу для своїх діток. Тому що шкіл має бути стільки, скільки необхідно місту. Це правильно. І це має стосуватись всього.

У нас же існує певний перекіс: торгові центри виростають, як гриби, а парки недоглянуті. Звісно, херсонців це обурює — і мене зокрема. Але я дію виключно в законному полі: я хочу збудувати об’єкт інфраструктури там, де це можна робити за законом.

Я не претендую на парк Дубки — навпаки, я готовий допомагати доглядати територію парку, раз цього не може зробити міська влада.

Думаю, мої колеги-бізнесмени, які знаходяться поруч, так само мене підтримають. Знову ж таки, ми всі — платники податків, а податки — це доходи бюджету, які мають розподілятись зокрема на догляд за парками. Зараз мені перешкоджають самі ж деякі депутати у праві поповнити міську казну. Для мене це — чесно! — нонсенс.

Я вже не перший рік володію нерухомістю, яку, власне, і хочу розширити через пустир до Миколаївського шосе — і весь цей час я разом із партнерами доглядаю за деревами перед салоном. Там є кілька дубків. Ми самостійно збираємо сміття, сухе листя та гілки. І це можуть побачити всі охочі — я відкритий. Коли є час і можливість, прибираємо сміття і в самому парку Дубки. Просто робимо це тихо, не афішуємо. Часто бачу в парку місцевих мешканців, які або гуляють, або прибирають.

Доглянута галявина перед автосалоном

У мене рука ніколи не підніметься щось зробити із сусіднім парком — і за документами це можна побачити. Достатньо логічно подумати: навіщо я прибираю постійно сміття та сухі гілки з рощі поруч із салоном, якщо б я мав на меті захоплення Дубків? Я б і ці мабуть вирубав. Але ж ні — я хочу і дерева зберегти, і розвивати інфраструктуру. Це цілком можливо — як в усіх розвинених країнах. де бізнес соціально відповідальний.

Для порівняння — ось фото з Дубків, за які так «переживають» деякі депутати: не прибрана трава, сміття. До речі, вони ще рік тому обіцяли прибрати і посадити дерева на пустирі. Хочете скажу, скільки разів я їх тут бачив? Жодного. І комунальних служб теж не бачив, а от мешканці виходять і самі прибирають. Якщо можемо допомогти, долучаємось.

Не прибрана територія скверу Дубки

— І наостанок: як будете боротись із маніпуляціями навколо забудови, якщо вони знову будуть?

— Я звик боротись тільки чесно і відкрито — так і збираюсь надалі. Тому я готовий до зустрічей, я готовий розповідати, що до чого. Для ЗМІ я завжди відкритий, бо якщо не ви, то хто?

Я дію виключно в законному руслі. Мені було прикро чути, що питання про відведення землі начебто не проходило комісій. Як же не проходило, коли на сайті міської ради є протокол? Його можна завантажити і подивитись, що там написано.

Витяг з протоколу

Наголошу: я сам — не лише бізнесмен, але й батько чотирьох дітей, чоловік. Я знаю ціну чесному слову, для мене закон і порядок — понад усе. Я розумію, що неправда і маніпуляції можуть бути, а головне — вони ж неосяжні, а я обмежений виключно правдою.

Втім, думаю, херсонці оцінять, хто правий, а більшість у депутатському корпусі виявиться мудрою і зважить усі «за» і «проти»

Знову ж таки, я — відкритий для спілкування. Моя родина живе в цьому місті і ми плануємо жити тут далі. Я б хотів, аби місто розвивалось — і докладаю зусиль для цього і як підприємець, і як небайдужий мешканець. Тому я тільки за розвиток парків, але поруч із ними — розвиток абсолютно всіх об’єктів інфраструктури. Це ж зручно і комфортно — як у всіх європейських країнах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.