Зміна місця голосування: скільки кримчан проголосують на парламентських виборах

Вибори до Верховної Ради потроху переходять до найгарячішої стадії, а ми наразі знайомимо вас із тим, скільки ж мешканців тимчасово окупованого Криму вирішили змінити місце голосування, аби віддати свої голоси на виборах. 

Нагадаємо, що кримчани наразі можуть голосувати лише за партійні списки, тобто обрати 50% майбутньої Верховної Ради України. Законопроект №6240, який дозволив би голосувати за мажоритарною системою та місцевих виборах, так і  не ухвалили. Тобто понад 16 тисяч внутрішньо переміщених осіб на Херсонщині мають можливість голосувати лише за списками партій. Дана кількість – це фактично ціна мандату: у 2014 році за мажоритарними округами на Херсонщині вигравали кандидати, які набирали від 13 015 до 25 738 голосів виборців.

Наразі 2526 мешканців тимчасово окупованого Криму змінили місце голосування. З них 140 проголосують на Херсонщині. Це спад активності у порівнянні з президентськими виборами цього року. У першому турі президентських виборів місце голосування змінили 4419 кримчан, з них 340 осіб голосували на Херсонщині. У другому турі – відповідно 4884 та 472 осіб. Дані з офіційного сайту Державного реєстру виборців України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.