Бетонні хлопчики з Громадської платформи

Наприкінці серпня в Херсоні біля доріг стали з’являтись бетонні фігурки пішоходів. На херсонському телебаченні вийшли кілька сюжетів про це. Ініціатором встановлення виявився депутат Херсонської обласної ради, підприємець та благодійник Юрій Геннадійович Рожков. “Громадська платформа Юрія Рожкова “Добро переможе” встановила бетонні фігурки пішоходів з метою зниження рівня дитячого травматизму в рамках програми “Безпека дітей на дорогах Херсона”. Як вдалось з’ясувати, бетонні фігурки пішоходів були встановлені без жодних дозволів чи погоджень з міською владою, а об’єднання діє (збирає грошові кошти, передає обладнання від інших благодійних організацій в школи та лікарні, проводить конкурси краси серед дівчат, конкурси з призами для школярів, роздає призи та цінні подарунки) вже другий рік без реєстрації.

Цитата з прес-релізу:
“6 гіпсобетонних фігур масою по 400 кг. кожна з’явились у місцях масового скупчення людей, біля шкіл, де є потенційно високий ризик ДТП:
– вул. Перекопській, біля ЗОШ № 36;
– вул. Ушакова, біля міськвиконкому;
– на розі вулиць біля Школи гуманітарної праці;
– вул. 49 Гвардійської дивізії, навпроти “Таврії В”
– вул. Шенгелія, біля гімназії № 3
– вул. Лавреньова, в районі Шуменського ринку.”

Сюжет телеканалу “ВТВ+”:

Спочатку я направив інформаційний запит до Херсонського міського голови і невдовзі отримав відповідь Управління транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку Херсонської міської ради, в якій зазначалось, що розміщення бетонних фігурок регулюється Законом України “Про благоустрій населених пунктів”.

 

Відповідь Управління транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку Херсонської міської ради була більш конкретною — Управлінням не погоджувалось і не надавалось жодних дозвільних документів, але, в Управлінні вважають: бетонні фігурки “сприяють приверненню уваги водіїв, та як наслідок, підвищують рівень безпеки пішоходів на дорозі”.

 

Згідно Закону України “Про благоустрій населених пунктів” , на який, як на єдине джерело посилається в.о.директора департаменту Ващук, ст.34 “Правила благоустрою населеного пункту” частина 2, пункт 7, розміщення малих архітектурних форм регулюється Правилами благоустрою.



В Херсоні є такі “Правила благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м. Херсоні” затверджені рішенням VIIІ сесії міської ради VІ скликання від 31.05.2011 № 221.

Згідно пункту 1.4. Участь громадян, громадських організацій у виконанні Правил:
“1.4.1. Громадяни, громадські організації мають право брати участь у реалізації Правил шляхом використання своїх прав та обов’язків у сфері благоустрою.
1.4.2. Співробітництво міської ради, виконавчих органів ради, громадських об’єднань, професійних спілок, релігійних організацій громадян тощо у сфері благоустрою міста полягає у їх спільній участі в заходах, спрямованих на запобігання порушенням благоустрою міста, реагуванні на факти таких порушень, виявленні порушень вимог нормативно-правових актів у сфері благоустрою міста.”

Згідно п.2.6.4 Правил: “Зовнішній вигляд МАФ повинен відповідати концепції розвитку міста, мати естетичний вигляд. МАФ має бути розміщеною у відповідності до вимог чинного законодавства. Розміщення МАФ без відповідного дозволу заборонено. МАФ розміщується із зазначенням на ній реквізитів власника або користувача.”

Як прокоментували ситуацію із розміщенням бетонних фігурок пішоходів онлайн в “Громадській платформі “Добро переможе” (орфографію збережено): “Шановний пане Владиславе, дякуємо Вам за активну позицію, а також інформуємо: термін відповіді на Ваш інформаційний запит ще не минув. Повідомляємо про те, що проектна документація складових програми “Безбека дітей на дорогах” буде надана з першого моменту її доопрацювання. Адже програма “Безпека дітей на дорогах Херсона” постійно доповнюється згідно з пропозиціями активних громадян. Розуміючи Вашу стурбованість питанням, чи надала місцева влада дозвіл на благодійну діяльність предстаників небайдужої громади Херсона, ми обовязково надамо Вам проект програми “Захист дітей на дорогах міста”, вона наразі узгоджується. А також всі необхідні до неї документи. Отримавши письмові звернення громадян міста щодо підтримки акцій та складових вищезгаданої програми, пропонуємо і Вам долучитись до такого важливого на сьогодні розв”язання питання безбеки на дорогах, особливо дітей. Дякуємо за співпрацю та розуміння.”

В аналітичній системі YouControl вдалось знайти інформацію про благодійну організацію “Добро переможе” (ЄДРПОУ 41349142). Але ця організація зареєстрована в Полтаві, а не в Херсоні.

Так само, безкоштовний пошук в реєстрі Міністерства юстиції України дав лише полтавську організацію з такою назвою.

Через це я звернувся із запитом до Головного територіального управління Міністерства юстиції України в Херсонській області. Телефоном мене повідомили, що “Громадська платформа Юрія Рожкова “Добро переможе” не зареєстрована. Це ж мені повідомили і у відповіді на запит – реєстрація в органах юстиції не проводилась.

 

Я звернувся до Євгена Плешанова, одного з засновників благодійної організації “Добро переможе” в Полтаві. Як він прокоментував мені, з Рожковим Юрієм Геннадійовичем не знайомий і не знає, що в Херсоні використовують назву їх зареєстрованої благодійної організації.

Відповідно до частини 4 статті 10 Закону України “Про громадські об’єднання” власна назва громадського об’єднання не повинна бути тотожною власним назвам інших зареєстрованих громадських об’єднань.

Частина 9 статті 10 вищезгаданого Закону прямо вказує, що  забороняється використання найменування громадського об’єднання фізичними та юридичними особами, які не належать до цього громадського об’єднання, без згоди такого громадського об’єднання для цілей, не пов’язаних з діяльністю цього громадського об’єднання.

Відповідно до частини 9 статті 9 Закону України “Про громадські об’єднання” “Утворення та реєстрація громадського об’єднання”: “Дії від імені незареєстрованого громадського об’єднання, крім дій, пов’язаних з реєстрацією такого об’єднання, забороняються.”

Відповідальність за порушення законодавства передбачена статтею 186-5 КУпАП “Порушення законодавства про об’єднання громадян”:

“Керівництво об’єднанням громадян, яке не легалізувалося у встановленому законом порядку чи якому відмовлено у легалізації, або яке примусово розпущено за рішенням суду, але продовжує діяти, а так само участь у діяльності таких об’єднань –

тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти п’яти до ста тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.”

Незареєстрована “Громадська платформа Юрія Рожкова “Добро переможе” діє вже більше 2 років. Депутат Херсонської обласної ради Юрій Рожков двічі (2017,2018) отримував відзнаку “Благодійник року” конкурсу “Благодійна Херсонщина” – регіонального етапу національного конкурсу “Благодійна Україна”, партнером якого в Херсоні є Фонд громади Херсона “Захист”.

Сюжет телеканалу “Херсон+”:

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.