Подолання перепон: як кримчани отримують електронні послуги в Херсоні

Не секрет, що мешканці тимчасово окупованого Криму використовують послуги в материковій частині України, зокрема адміністративні: отримання паспорту громадянина України, паспорту для виїзду за кордон, реєструють бізнес тощо. Однак, із реалізацією права отримання електронного талону постановки в чергу для подальшого оформлення паспорту громадянина України, зокрема для виїзду за кордон — ціла бюрократична тяганина. В чому законодавча колізія — ми розібрались і спробували подолати.

Суть проблеми: неможливість отримати SMS

Для того, аби підтвердити отримання талону в черзі Державної міграційної служби України, необхідно зазначити номер телефону: на нього надсилають SMS із номером у черзі. Це повідомлення необхідно показати працівнику міграційної служби під час оформлення документів. І от на цьому етапі виникає проблема: мешканці тимчасово окупованого Криму не мають фізичної змоги отримати SMS від ДМСУ. В Криму просто не працюють українські оператори і SMS не надходять.

Кримчани втім цю проблему вирішують: просять знайомих мешканців неокупованої частини України прийняти SMS на свій номер (зазначають його під час реєстрації талону), а в день оформлення просто показують скріншот (знімок екрану) від друга з материкової України. Все було б нічого, але працівники міграційних служб дуже часто на підставі того, що це не телефон особи, що оформлює паспортвідмовляють в наданні послуги. При цьому, законних підстав так робити у працівників міграційної служби немає.

Оскільки кримчани здебільшого планують візит до материкової України день-у-день, то часу скаржитись і чекати на вирішення питання у них теж немає: вони йдуть до паспортного сервісу і в «живій» черзі оформлюють документи. Щоправда, коштує це на 470 грн. дорожче (400 грн. за послуги, 70 – за користування терміналом).

Як вирішується проблема

Ми не можемо розголошувати імена кримчан, які до нас звернулись, із міркувань їхньої безпеки. Більш того, вони не завжди знають адреси і телефони, куди звертатись, адже Крим — це, перш за все, інформаційний колапс. Тому звертаються зазвичай до знайомих громадських діячів чи журналістів, а ми вже допомагаємо вирішити проблему.

Ми звернулись до Андрія Богдановича — радника голови Херсонської обласної державної адміністрації Юрія Гусєва. Вже за кілька днів Юрій Гусєв письмово звернувся до Голови Державної міграційної служби України Максима Соколюка із пропозицією вирішення питання.

Отже, в разі погодження пропозиції кримчани зможуть використовувати не лише SMS-підтвердження, а й підтвердження за допомогою індивідуального номера платника податків. Про розгляд звернення ми будемо інформувати.

#МиПисатимемоПроКрим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.