В Херсонській області росіяни офіційно зруйнували 123 об’єкти: розповідаємо, які саме

Аналітики ГО “Антикорупційний штаб” від початку масштабного вторгнення Росії в Україну досліджують руйнування, завдані в результаті атак росіян. Наразі ми вже маємо інформацію про офіційно зафіксовані руйнування в кількох областях України, а також фіксуємо стан об’єктів до і після російських атак на нашій Карті руйнувань (https://reukraine.shtab.net/), яку презентували у червні 2022 року. Тут вже зібрані понад 3 500 об’єктів зі всієї України з фото та описами деталей російських атак. Зауважимо, що всі об’єкти ми наносимо виключно за погодженням з відповідними державними структурами, які дозволили нам оприлюднювати цю інформацію.

Наразі ми продовжуємо аналіз руйнувань в різних областях України. Зокрема, згідно з офіційною відповіддю Херсонської обласної військової адміністрації, станом на 2 жовтня 2022 року, в Херсонській області пошкоджено або знищено 123 об’єкти. З них:

  • 43 приватні житлові будинки;
  • 6 багатоповерхівок;
  • 41 заклад охорони здоров’я;

Також серед зруйнованих в області — заклади культури, адміністративні будівлі, вокзали, промислові та інші об’єкти. Зазначимо також, що ми не обліковуємо об’єкти військової інфраструктури.

На Карті руйнувань “Антикорупційного штабу” на даний час нанесені 84 об’єкти, зруйновані в Херсонській області. Частина з них є у списку Херсонської ОВА, частини немає. Голова правління “Антикорупційного штабу”, юрист Сергій Миткалик, пояснює, чому так: “Облік зруйнованих об’єктів на територіях, частково або повністю окупованих, — це особливо складний процес. У відповіді Херсонської ОВА ми побачили об’єкти зокрема в Новій Каховці, у Степанівці, що входить до складу Херсона, та інших окупованих наразі територіях. Порахувати всі об’єкти там фізично неможливо або дуже небезпечно. Тому цілком нормально, що нам надали інформацію тільки по тих об’єктах, про які точно відомо, що вони пошкоджені або зруйновані. Також ми побачили чимало об’єктів з Високопілля — його звільнили зовсім нещодавно, у вересні. Отже, військова адміністрація проводить роботу щодо обліку руйнувань зокрема після звільнення. На наш погляд, це цілком нормально”.

9 об’єктів із наданих нам на Херсонщині повністю зруйновані, інші — частково пошкоджені, отже, їх можна відновити. Серед знищених повністю — амбулаторія в селищі Калинівське, потужні аграрні підприємства у Каховці та Великих Копанях, низка приватних будинків. Частково зруйновані зокрема вокзали та адміністративні будівлі.

Всі ці об’єкти, а також низку інших, ми наносимо на Карті руйнувань, аби кожен міг бачити масштаби руйнувань, яких завдає Росія Україні.

Маєте пропозиції щодо зруйнованих об’єктів? Заходьте на Карту руйнувань, натискайте двічі на вільному місці і заповнюйте форму. Наші аналітики все перевірять і оприлюднять об’єкт або врахують ваші зауваження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.