Тиждень.Travel: три дні навчання в Херсоні завершились у театрі

У Херсонському обласному театрі Ляльок відбувся завершальний перформанс Тиждень.Travel у Херсоні. 

Цікава триденна Школа культурного менеджменту, яка відбулась в рамках «Тиждень.Travel», завершилась виставою у Херсонському обласному театрі ляльок. Микола Гоманюк, куратор проєкту, сказав, що спектакль, в принципі, можна буде побачити іще раз, але краще дивитись прем’єру, тобто ми збережемо інтригу. Уривок з перформансу Ви можете побачити у відео колег: Перформанс Тиждень.Travel у Херсоні. Відео Суспільне UA Херсон

Учасники Школи — це не лише херсонські громадські діячі, а й активісти, яким небайдужа культура, з усієї України. Практики тривали три дні з ранку і майже до ночі. Дуже оптимістичною є участь у школі молодих людей, наприклад, 16-річного киянина, який дуже пронизливо казав, що культурна спадщина — це те, що йому болить.

Зберегти те, що надбано століття тому — зберегти те, свідками чого ми є. Саме це стало однією із тем Школи. Як саме зберігати і як припинити культурну війну між Росією та Україною. На жаль, останнє питання залишилось без відповіді, але її принаймні шукали в Херсоні.

Лектори школи у Херсоні:

? Andriy May-Malahov — режисер, художник-постановник, сценограф, керівник постановки. Засновник фестивалю Тиждень актуальної п’єси, керівник проектів The Future of EuropeТиждень.Travel. Один з засновників течії «української нової драми». У своїй творчості звертається до документальної драматургії.

? Mykola Homanyuk — драматург, соціолог, куратор низки міжнародних проектів, керівник Театральної лабораторії “Тотем”. Переможець конкурсу ADAMI Media Prize for Cultural Diversity in Eastern Europe (2018 р.). Автор низки статей, присвячений документальному театрові та етнічним питанням. Дописувач видань “ШО”, “Український тиждень”, “СОУС: Культура Півдня України”.

? Мехер Дебіч — перформер, драматург, міждисциплінарний режисер з Тунісу, проте проживає у Берліні. У своїх роботах працює з політичним вибором та його впливом на людину, ілюзією ідентичності та складністю міжкультурності. Питання культурної спадщини є основною його міжнародних проектів.

Фото Олександра Корнякова

Проєкт здійснюється за підтримки УКФ для представників перформативного та сценічного мистецтва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.