— А чи можна відвідати центр Валерія Моругіна? – запитав Народний депутат, відвідуючи Херсон.
— Мабуть що так, — відповіла я, не дуже розуміючи, про що мова. Однак, швидко “загугливши”, дізналась, що йдеться про херсонського художника, творчістю якого захоплюється увесь світ. І в Херсоні є його центр. На цьому етапі мені навіть стало соромно…. Але я вже виправилась!
Картини Валерія Моругіна – це філософський живопис. Кожна з них пронизана Любов’ю і глибоким філософським змістом. Виявляється, що картинами херсонця Валерія Моругіна захоплюються і далеко за межами нашого міста. Щоправда, більшість його робіт знаходиться вже у приватних колекціях, проте з 2012 року – через два роки після смерті митця – у Херсоні почав працювати Центр Валерія Моругіна, координатор якого Ірина Скиданова робить усе можливе разом із небайдужими людьми для того, аби творчіть видатного херсонця стала надбанням світу і назавжди лишилась у пам’яті земляків.
Для того, аби кожен мав нагоду ознайомитись із життям художника, я створила навіть статтю в українській Вікіпедії. Для мене дописи у Вікіпедії є як милим захопленням, так і способом швидко і майже без витрат розповсюдити інформацію про те прекрасне, що є в Херсоні.
Валерій Моругін протягом 35 років працював художником Херсонського бавовняного комбінату Після виходу на пенсію у 2006 році працював як незалежний художник. Талант художника проявився майже одразу. Колеги відзначали легкість і чистоту ліній у роботах Моругіна, живість ідей та особливий почерк Валерія. Чимало ескізів створених тканин отримували найвищу оцінку, після чого приймались в якості промислових зразків по всіх території тодішнього СРСР. Час роботи Валерія Моругіна прийшовся на розквіт діяльності підприємства, яке на той час було найбільшим в Європі бавовняним комбінатом.
Більш детально із творчістю Валерія Моругіна можна ознайомитись на його сайті, де зокрема є і контакти Центру його імені.
Цінуймо видатних херсонців!