Бюджет-2019: таємні “хотєлки” міських депутатів

Те, що в Херсоні один конфлікт інтересів поганяє іншим і допомагає наздоганяти третьому, вже далеко не новина. Принаймні для херсонців. Але кожного разу народні обранці у міській раді в Херсоні вигадують щось новеньке. Не обійшлось без казусів і перед ухваленням бюджету-2019.

По-перше, сам проект не розглядався на жодній із бюджетних комісій. Як так? Проект виходить до сесійної зали без жодного розгляду? Так принаймні за регламентом не має бути, не кажучи вже про здоровий глузд. Сам проект знаходиться на сайті Херсонської міської ради вже давно – його мали змогу обговорити. Але мабуть не мали бажання.

Отже, під час робочої групи з підготовки до сесії 18 грудня 2018 року відбулось кілька цікавих подій, які точно вплинуть на розподіл бюджетних коштів, а саме:

  1. Виявилось, що комунальним підприємствам конче необхідно ще 26 млн. грн. переважно на забезпечення власної діяльності. Нагадаю, що очільниками цих підприємств – це мабуть співпадіння – є депутати міської ради. Або ж депутати обіймають керівні посади у згаданих підприємствах. Звідки взяти ці кошти, нікого не хвилює. Кілька депутатів влаштували справжній шантаж: або додаєте, або …. Далі були варіації від “не голосуємо” до “покажемо Кузькіну мать”. Що передбачається другим, незрозуміло. До речі, а що це за комунальні підприємства такі, які самі собі заробити на зарплату не можуть і не прагнуть?
  2.  Вчергове не буде створено КП “Екополіс”, яке начебто мало займатись утилізацією сміття в Херсоні. З одного боку, годувати ще одне явно депутатське КП якось вже занадто для Херсона. З іншого, а що робити зі сміттям, в якому місто захлинається?
  3. “Смарт Мерітайм Груп” вчергове має намір отримати право на херсонську землю. І вчергове це поки не вдається зробити. Якось дійсно на 5-му році війни під час військового стану робити потуги в бік відведення української землі поблизу річки російському олігархату – це, м’яко кажучи, неетично.
  4. Ігор Грек виявив бажання заохочувати воїнів АТО не землями, а 50-ма тисячами гривень, мотивуючи це тим, що земель на всіх не вистачає, а от гроші. Тільки коли почали питати, а як бути із конституційним правом КОЖНОГО громадянина на землю, спочатку пролунала відповідь “ми будемо просити написати відмову”, а потім – після дружньої критики подібних дій – і зовсім відповіді закінчились. Програма Ігоря Грека подана “з голосу” і навіть близько не захищає інтереси воїнів АТО. Скоріше, навпаки.

Відео засідання та більше інформації – за посиланням.

А ми будемо продовжувати писати аналітику про згвалтування херсонського бюджету. Інакше це важко назвати. На жаль…

Євгенія Вірлич

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.