Чи рятують кава і сіль від раку? Руйнуємо черговий фейк

Сіль і кава рятують від раку, компреси від онкозахворювань, пробники-вбивці (спойлер – насправді, ні).

Сідайте зручненько, ми починаємо.

Сьогодні наш пацієнт — «Доброго ранку, Країно!» — інформаційно-розважальне ТВ-шоу на телеканалі «UA:Перший», яке виробляє ТОВ «Ера-Медіа». Розглянемо випуск за 3 серпня цього року http://bit.ly/2U8UCfC.

Звісно не весь (три години етеру!), але зупинимося на найцікавішому.

Початок такий, що комар носа не підточить: «за даними МОЗ щороку близько 140 тисяч людей вперше дізнаються про виявлене в них онкологічне захворювання». Чистісінька правда, ми перевірили — http://bit.ly/2NAYgO1

Але потім, ні сіло ні впало, закадровий голос приголомшує: «від раку може вилікувати звичайнісінька харчова сіль!» http://bit.ly/2L0mgsj

Журналістка посилається?‍♀️ на невідомі дослідження, під час яких невідомі науковці встановили: «підвищення солі в клітині, як раковій так і здоровій, призводить до… смерті».

Овва! Неочікувано. Що ж буде далі?

А далі вона уточнює, що експеримент проводився на ізольованих клітинах, а не на живій людині. Якісь (знову невідомі) експерти їй нашептали: «сіль насправді допомагає у боротьбі з раком, проте доставити її до ракових клітин украй важко». Журбинка.?

Але ви не засмучуйтеся. Журналістка — боєць і йде до кінця, вона знає, що вас врятує — народна медицина. Під відеоряд із невідомого ютуб-каналу (чоловіча рука сипле сіль в пластикове відерце з водою і колотить) вона продовжує: «народний рецепт від раку на основі солі передбачає приготування спеціальних солевих пов’язок, які накладають на уражену область» http://bit.ly/2NDema2

WHF?! Марно питати: що як уражена область всередині тіла? Хіба тут будеш керуватися логікою.

Краще послухаєм далі:

«Крім того (крім чого? крім соляних пов’язок? гаразд-гаразд, мовчимо) японські медики винайшли неочікуваний засіб боротьби проти раку…»

Ще неочікуваніше? Куди більше? Ви теж здивовані і затамували подих у передчутті?

Не будемо мучити:

«Кавовий напій здатен уповільнювати ріст деяких видів ракових клітин. Любителі кави майже на 11% рідше стають жертвами пухлин (зомбі-апокаліпсис якийсь). У майбутньому експерти можуть створити нові медикаменти від раку на основі кави».

І не посперечаєшся — експерти можуть усе! Особливо українські. Ну або британські.

У наступному блоці програми до студії запрошують сімейного лікаря Бориса Скачка. Або як він сам себе називає — фітотерапевт у сьомому поколінні, народний лікар. Автор книжного бестселлера «Что делать если у Вас есть печень». Навіть не знаємо що вам порадити, що вже тут зробиш?

«Накопичений досвід роботи дозволив розробити фітопрепарати (БАД) системної дії, функціональний чай», — йдеться на його ютуб-каналі http://bit.ly/2U7IprJ (не тицяйте на лінк, побережіть своє здоров’я).

Але звернули увагу ми навіть не на це. Нас насторожила фраза, яку він сказав «у тілівізорі»: «Можна вилікувати рак реально на будь-якій стадії без хіміотерапії, без опромінення, без операцій, знову ж таки займатися імунотерапією рака». Так і сказав http://bit.ly/2ZnVz9E

А після таких заяв ми дивуємося, чому люди вірять у всіляку маячню, а до лікаря звертаються вже тоді, коли медицина безсила.

Цікаво, чому в студію не запросили онколога? Хоча б для балансу думок. Але чого ми прискіпуємося? Зважаючи на попередні випуски шоу, треба подякувати, що не запросили астрологів.

Після Скачка до студії «Доброго ранку, Країно!» запрошують представницю нетрадиційної медицини Вікторію Зубицьку. В нас не лишилося сил і натхнення аналізувати все, що вона наговорила протягом програми. Згадуємо про неї тільки для того, аби показати: з двох лікарів, яких запросили до студії — обидва цікавляться нетрадиційною медициною. Онкологія і нетрадиційна медицина.

Наостанок закадровий голос намагається нас залякати до смерті: «Їх охрестили пробниками-вбивцями. Люди в білих халатах (ах, ця люба синонімія) застерігають: підбираючи помаду, туш чи пудру, можна підхопити кон’юнктивіт, кишкову паличку, герпес, гепатит С і ВІЛ» http://bit.ly/344MGAI

Що ж, статистики про рівень такої загрози ми не знайшли, але припускаємо, що це можливо. Проте тон, яким журналісти про це сповіщають, створює враження, ніби ця проблема набула пандемічного розмаху. Ми також не відкидаємо можливу дієвість солі та кави в боротьбі з раком. Але не треба розповідати про це так, ніби от зараз ви вип’єте філіжанку кави або з’їсте ложку солі і миттю одужаєте.

Згадуючи дослідження, згадайте й про те, хто і як їх проводив. І найважливіше: поширюючи фейки на кшталт соляної пов’язки, не очікуйте, що до вас дослухаються, коли ви зненацька скажете правду.

І заради всього святого, не дивіться шоу з такими “експертами”.

Метаріал По той бік новин

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.