Херсонський онлайн-ресурс розповсюдив фейк про причетність Нацгвардійця до скоєння злочину

Гучне і жорстоке вбивство у херсонському Гідропарку, яке сколихнуло херсонців, породило кілька фейків та маніпуляцій у місцевих виданнях, зокрема навіть про причетність Нацгвардійця. Причому жодних доказів тому не було – тільки припущення, які втім також неприємні.

36-річну херсонку знайшли мертвою у Гідропарку в Херсоні з ознаками насильницької смерті. Тіло жінки з ознаками насильницької смерті виявили вранці 3 вересня на березі в Гідропарку. Поліція відкрила кримінальне провадження за п.10 ч.2 ст.115 Кримінального кодексу України «Умисне вбивство».

Як розповів заступник начальника обласної поліції Микола Цап, інформація про злочин була розміщена у соцмережах і завдяки цьому через кілька годин поліцейські встановили особу загиблої.

Упродовж трьох діб під процесуальним керівництвом обласної прокуратури тривали заходи зі встановлення особи підозрюваного у вбивстві.

 © Офіційний сайт Національної поліції: https://www.npu.gov.ua/news/novini-z-regioniv-ta-in-sajtiv/u-xersoni-sud-zaareshtuvav-pidozryuvanogo-u-vbivstvi-zhinki-na-60-dib-bez-prava-vnesennya-zastavi/

Дана інформація є вже на момент написання статті. Але перед тим херсонське онлайн-видання ХерсонДейлі розмістило інформацію про те, що чоловік на орієнтуванні схожий на нацгвардійця. Якщо стаття буде видалена, ось її архівна копія.

Після того, як ця інформація опинилась у військовій частині Національної гвардії України у Херсоні, там повідомили, що даний чоловік не має жодного стосунку до Нацгвардії: в херсонській частині ніколи не служив і не перебував. Ресурс оновив інформацію:

Так, інформація оновлена, але від самого початку редакція ресурсу не вважала за потрібним перевірити чутки про можливу належність чоловіка до Національної гвардії, не взяла коментар у представників військової частини, а одразу “випустила в ефір”. У Фейсбуці новина також назбирала відповідних коментарів:

Подібні дії тих, хто працює в інформаційному полі, в країні, де триває війна та окупація, неприпустимі: підірвати авторитет армії та Національної гвардії порожніми плітками дуже легко – оновити потім важко. Більш того, суспільство наразі знаходиться у стані певного перевантаження негативом, тому подібна інформація аж ніяк не сприяє налагодженню атмосфери позитиву. Давайте будемо уважно ставитись до інформації!

Спростування інформації не було: просто оновлення із зазначенням, що чоловік не нацгвардієць. У Фейсбуці, звісно, також ніхто новини із заголовком про вибачення перед Нацгвардією не писав….

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.