Лайфхак: як швидко і недорого зробити закордонний паспорт в Херсоні

Про закордонні паспорти та складність їхнього оформлення у Херсоні та Херсонській області вже давно ходять легенди. Здебільшого ці легенди стосуються неймовірних черг, де головними дійовими особами є кримчани. Розповім вам, що це не зовсім правда, а головне – все можна зробити доволі швидко і відносно недорого. Одразу попереджу: мої поради не зовсім актуальні для тих, хто хоче терміновий паспорт.

Про кримчан, які натовпами їдуть оформлювати паспорти, – зовсім не брехня. Але введення воєнного стану на них непогано вплинуло – ажіотаж дещо стих. Та навіть за наявності ажіотажу електронна черга рятувала – я спробувала це свого часу на внутрішньому українському паспорті. Отже…

Електронна черга

По-перше, раджу користуватись виключно електронною чергою. Вона може бути не зовсім зручною за часом, але вона НАДІЙНА: на який час записались, на такий і обслужать. На це не вплине геть нічого, окрім Вашої неявки чи відсутності квитанція про оплату послуг.

Отже, заходимо на сайт Державної міграційної служби України, крокуємо в розділ Електронна черга. Обираємо “Послуги для громадян України”. Далі – за інтуїцією. Нічого складного. Можна обрати конкретний підрозділ, близький до Вас, а можна – найближчий за часом. Поекспериментуйте. Телефон вказуємо на самому початку пошуку – він буде потрібний, коли вже будете реєструвати талон. Я пропоную все ж таки обирати опцію “Пошук найближчого часу по регіону”. Вам буде видано перелік адрес підрозділів ДМСУ, де можна зареєструватись найближчим часом. Оновлення – щодня. Тому, якщо не знайшли сьогодні – спробуйте завтра рано-вранці або ще краще: опівночі, коли відкривається новий операційний день.

Підкреслю також, що паспорт для виїзду за кордон Ви можете робити в будь-якому підрозділі ДМСУ. Щоправда, мала досвід невдалої спроби – з’їздила до Білозерки, подивилась на живу чергу до кабінету, який приймав виключно тих, хто йшов поза чергою: сім’ю з 5 осіб з дітьми і т.п. Врешті-решт відправили додому, бо оплата в електронному вигляді без паперової квитанції працівницю ДМСУ не задовольнила.

Встали до електронної черги, на мобільний прийшло підтвердження – все ок. Далі – смс-ка з нагадуванням. До речі, вона приходить лише один раз, тому занотуйте у щоденнику.

Оплата

Одразу кажу: оплачувати краще у зручному Вам відділенні банку. Якщо платите Приват24 (це не реклама зараз – це факт), то комісія складає всього 1 грн., можна роздрукувати чек у будь-якому терміналі і не заморочуватись штампуванням у банку. При оплаті в іншому банку, необхідно роздрукувати квитанцію. ОБОВ’ЯЗКОВО!

Реквізити для сплати є на сайті: https://dmsu.gov.ua/services/payment.html. Проходимо за алгоритмом і друкуємо для себе квитанцію.

Увага! Якщо сплачувати через банк, то оплата за виготовлення закордонного паспорту складає 537 грн. Може зараз на копійки помилилась. Якщо ж надумаєте платити у самому відділі ДМСУ через термінал, то це буде значно дорожче. Я не жартую – це так і є. Тому краще сплатити за реквізитами у банку і привезти квитанцію. Ніхто косо не дивиться.

До речі, ще один момент. Якщо вирішите “домовитись”, то чекати будете довше, ніж в електронній черзі. Це було приємно спостерігати. Хоч десь закон виявився вищим за бажання “домовитись по-швидкому”.

Оформлення паспорту

На який час у Вас талон, на такий час і варто приїхати до відділення ДМСУ. В електронному табло видно, чия черга. Приїдьте хвилин за 10 – 15 до своєї черги. Далі Вас викличуть. При собі достатньо мати ID-картку громадянина України та квитанцію про сплату мита. Якщо немає ID-картки, то паспорт-книжечка, довідка ІПН та квитанція. Я ще захопила свій старий закордонний паспорт, який здала в кабінеті спеціаліста.

Електронна черга

Вас викликали – вся процедура займає хвилин 15. Сфотографували, відбитки взяли, анкетку заповнили та підписали. Далі чекаємо місяць.

Перевірити готовність паспорта можна за посиланням: https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html. Смс-ки про готовність можуть і не доходити, тому перевіряйте на сайті.

І наостанок…

Звісно, за годину, яку ми провели в ДМСУ (нас було двоє), захочеться і до туалету. Кінець робочого дня, вже стомились. Як же у нас піднявся настрій, коли ми побачили ось ці чудові написи на дверях кабінок:

Легкого Вам оформлення паспорту і гарного настрою!

Євгенія Вірлич

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.