Генеральна прокуратура РФ звинувачує “Радіо “Куреш” в екстремістській діяльності

Про це йдеться на сайті радіо “Куреш”.

Ввечері, 27 вересня, на електронну адресу “Радіо “Куреш”  надійшов електронний лист від “Роскомнадзор”, в якому йдеться про рішення Генеральної Прокуратури РФ, від 27.09.2019 року.  У своєму рішенні прокуратура Росії, посилаючись на статтю кримського інформаційного ресурсу “Радіо “Куреш” за 2018 рік, про тріщину в опорі Керченського мосту, розгледіла в ній заклики до “масових заворушень, здійснення екстремістської діяльності, участі в масових (публічних) заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку”.

“Направляется уведомление об ограничении доступа к информационному ресурсу http://www.kuresh.info/ne-vyiderzhala-nagruzki-i-tresnula-opora-kerchenskogo-mosta.htm в информационно-телекоммуникационных сетях, в том числе сети «Интернет», на основании требования Генеральной прокуратуры Российской Федерации от 27.09.2019 № 27-31-2019/Ид8578-19, как содержащего призывы к массовым беспорядкам, осуществлению экстремистской деятельности, участию в массовых (публичных) мероприятиях, проводимых с нарушением установленного порядка. ” – йдеться у повідомленні Роскомнадзору

Протягом доби “Роскомнадзор” вимагає видалити матеріали які, на їх думку закликають до екстремізму та масових заворушень. Після чого редакція має повідомити “Роскомнадзор” про виконання всіх вимог Генеральної прокуратури РФ.

Скрін листа від Роскомнагляду до редакції “Радіо “Куреш”

Редакція “Радіо “Куреш”  не вважає жоден зі своїх матеріалів такими, що спонукають до екстремістської діяльності чи закликають до масових заворушень. Завдання ЗМІ, це незалежне висвітлення інформації, а особливо такої, яка містить суспільну загрозу. Матеріал розміщений на сайті   “Радіо “Куреш” має інформативний характер з посиланням на першоджерело, тому редакція не вбачає причин для коригування чи видалення матеріалу.

Натомість, таке рішення Генеральної прокуратури РФ, редакція пов’язує із тиском на журналістське розслідування, яке в даний час проводиться “Радіо Куреш” та стосується фінансування Херсонських проросійських організацій особистим фондом Володимира Путіна. За останній місяць були розіслані десятки інформаційних запитів до відповідних організацій, структур, органів місцевої та обласної влади, учбових закладів. Розслідування почалося після того, як у редакції з’явилась інформація про те, що до “Ради національних меншин та корінних народів” при Херсонській ОДА, намагаються увійти російські організації, які отримали фінансування від фонду В. Путіна в останні три роки. Тому, вірогідно, що таке “спонтанне”  рішення прокуратури Росії, є своєрідним попередженням нашій редакції. Чи можливий подальший тиск на редакцію у зв’язку з журналістським розслідуванням про фінансування руських центрів в Херсоні, стане зрозуміло найближчим часом.

Нагадаємо, що Кримський інформаційний ресурс “Радіо “Куреш”   працює з 2 вересня 2015 року у м. Херсоні. У свої матеріалах більшу частину уваги приділяє темам пов’язаним з АР Крим: окупацією, дотриманням прав людини, судовим процесам та ін.

“Роскомнадзор” (укр. – Роскомнагляд)  це російська федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій. Цей орган підпорядковується Міністерству зв’язку та масових комунікацій РФ та  виконує функції цензури відносно засобів масової інформації та інтернету. Діяльність Роскомнагляду повністю контролюється ФСБ РФ. Як правило, після подібних повідомлень від Роскомнагляду, і їх ігноруванні, відкриваються нові кримінальні справи проти працівників ЗМІ, яких звинувачують у екстремістській діяльності. 

_________________

Ми щиро висловлюємо підтримку колегам з редакції радіо “Куреш” та вважаємо звинувачення в екстремізмі тиском на українських журналістів і правозахисників, які займаються своєю законною діяльністю. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *