Росіяни намагаються звинуватити Україну в масовій загибелі птахів на окупованих берегах Сиваша

Хто винен в загибелі птахів? Намагалася з’ясувати редакція “Кавун.Сіті“, передруковуємо матеріал.

На берегах Сиваша в тимчасово окупованому Криму за різними підрахунками вже загинуло від 6 до понад 10 тисяч птахів. Ситуація довгий час замовчувалася окупаційною владою. Тепер в цьому намагаються звинуватити українців, посилаючись на трагедію, що сталася в «Асканії-Новій» в січні 2021 року і більш ранні події. У той же час, на сьогодні в Херсонській області не зафіксовано жодного подібного випадку.

Одразу надаємо скріншот російського видання «Свободная Пресса».


Перші повідомлення від місцевих жителів стали надходити ще в середині минулого тижня, але ситуація тривалий час замовчувалася окупаційною владою. Представник Россільгоспнагляду Олександр Санніков назвав ситуацію «рядовою» і навіть виступив на телебаченні із заявою: «Громадянам побоюватися нічого. Нами спільно з державною ветеринарною службою проводяться всі необхідні заходи, які дозволять локалізувати спалах».

Після погіршення ситуації і її широкого розголосу в медіа, російські ЗМІ почали шукати коріння проблеми на материковій частині України. Ключовий посил в тому, що чорношийна пеганка (загиблі особини в переважній більшості цього виду) — перелітний птах, принесла невідомий вірус з материка. Ця ж версія активно поширюється в соціальній мережі «Вконтакте».

В якості аргументів наводяться загибель сірих журавлів у заповіднику «Асканія-Нова» у 2021 році, загибель водоплавних лисух, лебедів і качок-чорніт на узбережжі затоки Чорного моря, в січні 2018, а також загибель граків біля херсонського села Мала Каховка в березні 2020-го.

У всіх 3-х випадках не було підтверджено, що птахи загинули від «пташиного грипу» або «ньюкаслської хвороби» (основні версії нинішньої катастрофи). А причиною загибелі поблизу заповідника «Асканія-Нова» понад 2350 птахів і зовсім стало застосування на сільськогосподарських полях для боротьби з гризунами препарату на основі бродіфакуму. Українська влада заборонила його там використовувати.

Стосовно цього також висловився в ефірі радіо «Крим.Реаліі» директор біосферного заповідника «Асканія-Нова» Віктор Гавриленко: «Там загинули птахи навколоводні, у нас в заповіднику зупиняється дуже небагато таких. Що конкретно сталося з кримського боку – це повинна сказати ветеринарна служба після проведення відповідних аналізів і вжиття заходів реагування. Я, до речі, не виключаю, що це може бути спалах пташиного грипу».

У бесіді з кореспондентом Укрінформу ситуацію прокоментувала керівниця Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Наталія Клим: «Що стосується загибелі птахів на озері Сиваш на території ТОТ АР Крим, то від адмінмежі до місця загибелі птиці близько 60 кілометрів, там є така «кишеня»на півострові, де знаходиться цей центр. Коли з’явилася інформація про те, що на території ТОТ АР Крим склалася така ситуація, наші ветеринари одразу обстежили Арабатку — ніякої загиблої птиці не було виявлено в Херсонській області».

Відсутність мертвого птаха також підтвердив директор заповідника: «Раніше ми разом з фахівцями Держпродспоживслужби, екоінспекції моніторили територію — охопили близько 300 кілометрів узбережжя, це північне узбережжя Сиваша, включаючи частину Арабатської Стрілки, колишній Новотроїцький, Чаплинський райони, Каланчацький, це вже на Чорному морі, і, власне, ніде масової загибелі птахів немає. І зокрема на материкових водоймах, я перевірив тут Чорну долину, деякі паді — тут все чисто».

В материковій частині України, рівно як і на підконтрольній частині півострова, загибелі птахів немає. Причину їх загибелі можуть встановити лабораторні дослідження, які повинна провести окупаційна влада. Щодо останнього, директор біосферного заповідника «Асканія-Нова» Віктор Гавриленко сумнівається, що з Криму надійде об’єктивна інформація про ситуацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *